Zihni Türksel’den Paylaşım Mutfağı’na Katkı

Haberler 14-07-2021 tarihinde yayınlandı.

image

Bu kapsamda ülkemizin tanınmış aşçısı Zihni Türksel LTB Paylaşım Mutfağı personeline önerilerde bulundu ve günün menüsü olarak seçilen tavuklu molehiya, bulgur pilavı ve simit helvasının hazırlanmasına yardımcı oldu.

Uluslararası yarışmada birinci seçilen 45 yıllık bir deneyim

Azerbaycan’da yapılan ve 22 ülke mutfağı ile 55 bölgesel mutfağın katıldığı yarışmada, 77 yarışmacı arasından birinci seçilen Zihni Türksel, bu uluslararası başarısına Makedonya’da yapılan uluslararası gastronomi yarışmasında jüri olarak görev yapmayı eklemişti.

Kıbrıs’a özgü molehiya yemeğinin yapımı konusunda 45 yıllık meslek hayatında edindiği deneyimler ışığında mutfak personeline yardımcı olan Türksel, yemeklerin hazırlanış aşamalarını denetleyerek tavsiyelerde bulundu dikkat çekti.

Türksel: LTB Paylaşım Mutfağı hijyenik bir ortamda ve profesyonel seviyede hizmet veriyor

Zihni Türksel 4 yıl önce 25-30 kişiye hizmet verecek şekilde tasarlanan mutfağın bugünlerde 250’lere ulaştığını ifade ederek, küçük bir mutfakta tamamı ile hijyenik bir ortamda ve profesyonel seviyede hizmet verildiğini bizzat gördüğünü ve mutfaktaki 4 çalışanın görevlerini layığı ile yaptığını söyledi