Cevaplarla Paylaşım Mutağı

Paylaşım Mutfağı’na nasıl başvurulabilir?

0533 877 0582 numaralı telefondan mutfak ekibine ulaşabilirsiniz. Kimlik temelli hizmet verilmediği için, Paylaşım Mutfağı ekibi, gerekli gördüğü durumlarda, belgeye ihtiyaç olmadan yerinde gözlem ve tespitleri ile karar vermektedir.

Paylaşım Mutfağı’ndan yararlanmak için KKTC vatandaşı mı olmak gerekiyor?

Hayır, Paylaşım Mutfağı kimlik temelli hizmet vermemektedir. Bu nedenle kimlik kartı/vatandaşlık bazlı değil, ihtiyaç kriterlerine göre karar verilmektedir.

Paylaşım Mutfağı’ndan yararlanmak için izlenen süreç nedir?

Paylaşım Mutfağı’na yapılan başvuru sonrası ilk olarak, Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yoksulluk sınırı altında olunduğuna dair bilgi alınmaktadır. Bununla birlikte, Paylaşım Mutfağı ekibi yerinde gözlem de yapmaktadır.

Kimlik temelli hizmet verilmediği için, Paylaşım Mutfağı ekibi, gerekli gördüğü durumlarda, belgeye ihtiyaç olmadan yerinde gözlem ve tespitleri ile karar vermektedir.

Mutfaktan yararlanmaya başlayan kişilere ekiplerimiz belli aralıklarla yerinde gözlemlerini sürdürmektedirler. Ayrıca Sosyal Hizmetler Dairesi’nden ara ara işe başlayıp başlamadıklarına dair bilgiler alınmaktadır.

Paylaşım Mutfağı kaç kişiye yemek sağlıyor?

Mutfağımız, hafta içi her gün 290 ihtiyaçlı bireye bir öğün sıcak yemek (ana yemek, ekstra ürünler, meyve ve içecek) sağlamaktadır.

Paylaşım Mutfağı menüleri nasıl hazırlanıyor?

Haftalık menüler gönüllü beslenme uzmanları ile diyetisyenlerin yönlendirme ve görüşleri ile hazırlanıyor. Mevlit yapamayan yurttaşlarımız için oluşturulan tüm ana yemek menülerimiz de yine beslenme uzmanları ve diyetisyenlerden alınan görüşlere göre hazırlanmıştır.

Bir günlük yemek sadece internet üzerinden ödeme yaparak mı sağlanıyor?

Hayır, 0533 8770582 numaralı telefondan mutfak ekibimize ulaşarak tarih ve yemek seçeneğinizi yapabilir, ödeme işlemine ilişkin ayrıntıları da ekibimizle görüşebilirsiniz. 1 günlük yemeğin ödemesini ekibimize nakit veya LTB veznesine nakit/kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Paylaşım Mutfağı’na nasıl maddi katkıda bulunabilirim?

- Online Katkı
http://paylasimmutfagi.com/paylasimi-arttir/katkida-bulun linkinden kredi kartınızla dilediğiniz miktarda katkıda bulunabilir,

http://paylasimmutfagi.com/paylasimi-arttir/rezervasyon/takvim linkinden ise gün seçerek bir günlük yemeğin sağlayıcısı olabilirsiniz.

- Banka hesabından IBAN numarası ile katkı
Banka hesabından para göndermek isteyenler için; IBAN numarası: 0800 0100 0860 0019 5800 5045

- LTB Vezneleri
LTB veznelerinden de mutfağa katkıda bulunabilirsiniz.

Ayrıca, talep etmeniz halinde bulunduğunuz adrese belediye görevlisi gelerek, makbuz karşılığında bağışınızı teslim alabilir.

Paylaşım Mutfağına gıda yardımı yapabilir miyim?

Evet, dileyenler paylaşım mutfağına gıda yardımında da bulunabilirler. 1 günlük öğünlere ek olarak, o günün menüsüne çorba, garnitür, börek çeşitleri, meyve, tatlı gibi yan ürünleri ekleme de yapabilirsiniz.

Paylaşım Mutfağı’na kurban bağışı yapabilir miyim?

Evet, mutfağa kurban bağışında bulunabilirsiniz. Kurbanınız kasabınızdan ekiplerimiz tarafından alınmaktadır.

Gıda veya nakit yardım karşılığı makbuz veriliyor mu?

Açıklık, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri ile hizmet veren mutfağa yapılan ayrımsız tüm yardımlar kayıt altına alınmakta ve karşılığında LTB makbuzu verilmektedir.

Ulaşım imkanı olmayanların evlerine yemek dağıtılıyor mu?

Evet, ulaşım imkanı olmayan bireylerin evlerine haftanın 5 günü yemek dağıtımı yapılıyor.

Bir günlük yemek menüsünü bağışçı belirleyebilir mi?

Tercih edilen günün, bir gün öncesi ve bir gün sonrası ile aynı menü olmayacak şekilde istenilen düzenleme yapılabilir.